Gezgin Mart 2011

, , Yorum Yazın

Türkiye’nin gezi ve seyahat dergisi Gezgin, 49. sayısında uzak ülke Madagaskar’ı kapak konusu olarak işliyor. M. Özgür Kılıç, yaptığı geziyi ve bu gezi sırasında yaşadıklarını kaleme alıyor. Madagaskar’ın teknoloji değmemiş sahilleri, timsahlarla dolu nehirleri ve daha fazlası Gezgin’in Mart 2011 sayısında okuyucularla buluşuyor.
Ayrıca 49. sayıda İtfaiyecilerin tehlikeli yaşamı da gözler önüne seriliyor. Gezgin yazarı Erkam Bülbül tarafından 2 yıllık bir süreçte hazırlanan dosyada, İstanbulda meydana gelen büyük yangınlardan ve itfaiyecilerin yaşantılarından kesitler sunuluyor.

Halit Ömer Camcı’nın kaleminden fotoğrafçılıkla ilgili bir yazı, Osman Koca’nın perspektifinden Evliya Çelebi Milletleri, Hayrettin Oğuz’un objektifinden Dokuzpınar, Önder Kaya’nın kaleminden Liebig kartları, Yaşar Şadoğlu’nun kaleminden ise Pekin’deki Niujie Camii konu olarak ele alınıyor.

Microsoft Tag Gezgin’de
Ayrıca bu sayıda ilk kez Microsoft Tag uygulaması Gezgin dergisinde kullanılmaya başlandı. Üç boyutlu barkod teknolojisi olarak tanımlanan bu sistemde okuyucular çeşitli etkileşimli içeriklere cep telefonları yardımı ile dergiyi okurken erişebilecekler.

Bu ay Gezgin dergisinde 2 fotoğraf makinesi, bir cep telefonu, bir objektif, mini projeksiyon cihazı, kablosuz görüntü aktarma cihazı incelemesi yapıldı. Olympus E-P2, Panasonic GH2, Armotech mini Projeksiyon, Sigma 8-16 mm, LG P503 Optimus One,Q-Waves Wireless AV Kit inceleme sayfalarına konuk oluyor.

Gezgin, 49. sayısıyla tüm gazete bayilerinde ve seçkim satış noktalarında.