Canondan En Küçük DSLR 100D

, , Yorum Yazın

Canon peşpeşe yeni modeller çıkarmaya devam diyor, şimdide  APS-C sensörlü en küçük ve en hafif SLR fotoğraf makinesini duyurdu. Canon’un yeni EOS 100D modeli sahip olduğu sade kontroller ve yardımcı fonksiyonlarla ilk kez bir dijital SLR fotoğraf makinesi kullanacak olan fotoğraf tutkunlarına yönelik ideal bir ürün. Canon EOS 100D dijital fotoğraf makinesi 18 megapiksel çözünürlüklü sensörü ve sade dokunmatik ekran işlemleri ile her seviyeden kullanıcının kolayca ve tüm zengin detayları ile fotoğraf çekebilmesine imkan veriyor.

eos-100d-680x297

Canon 100D dünyanın APS-C sensörlü en hafif ve en küçük DSLR fotoğraf makinesi olma özelliği taşıyor. 116.8 x 90.7 x 69.4mm boyutlarında 407 gram ağırlığında olan Canon EOS 100D dijital fotoğraf makinesi inanılmaz derecede kompakt ve hafif gövdesinde barındırdığı Optik Vizörü sayesinde kullanıcılara çekim kolaylığı ve konforu sağlıyor. 7.7 cm / 3 inç büyüklüğünde ClearView II Kapasitif Dokunmatik ekrana sahip olan Canon EOS 100D ile her türlü çekim ayarı ve çekim sonrası işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. EOS 100D modeli yeni 18 megapiksellik APS-C Hibrit CMOS AF II görüntü sensörü kullanıyor. Bu yeni sensör algılayıcı yüzeyinin yüzde 80’ine yayılmış faz tespitli piksel yayılımı sayesinde arttırılmış bir AF otomatik netleme hızı ile cihaz Live View canlı ön izlemeli modda iken Full HD video kayıtlarında yüksek bir takip performansı sunuyor. 

canon_eos_100d

Fotoğraf tutkunları Canon EOS 100D dijital kameranın Movies özelliği aracılığıyla kendileri için önemli anları göz alıcı Full HD kalitesinde 1920 x 1080p çözünürlüğünde videoya kaydedebiliyor. Hibrit AF II sistemi de görüntülerin en önemli karakterlerinin tüm çekim boyunca keskin netlikte olmasını sağlıyor. Cihazın Otomatik Sahne Tanıma modu çekim yapılan ortama göre en uygun hazır çekim modunu tespit edip uygulayarak her türlü durumda olabilecek en yüksek kalitede görüntüler elde etmeyi kolaylaştırıyor.

eos_100d

Canon EOS 100D dijital fotoğraf makinesinde Çocuk, Gıda, ve Mum Işığı gibi çeşitli hazır çekim modları bulunuyor. Fotoğrafseverler cihazın Yaratıcı Otomatik Çekim Modu aracılığıyla çekim yeteneklerini geliştirme imkanına da sahip oluyorlar.

canon-eos-100d-dijital-slr-fotograf-makinesi

Canon’un EOS serisinden yeni modeli nisan ayında satışa sunuluyor. Canon EOS 100D fotoğraf makinesi ve EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM objektiften oluşan kitin fiyatının 1.880 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

 

Yorum Yapın

(*) Gereklidir, ancak e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.