Fas’ta Mavi Bir Şehir

, , Yorum Yazın

Chefchaouen, kuzey Fas’ta küçük bir kasaba, şehrin özelliği mavinin her tonu ile boyanmış duvarlara sahip olması. Kasaba ayrıca mavi duvarlarının yanında zengin bir tarihe, güzel doğal çevreye ve harika bir mimariye sahip.

Şehrin adeta  bir labirenti andıran sokaklarında dolaşırken mavi renğin her tonunu ve desenini görebilirsiniz. Özellikle İspanyol mimarisi ile yapılmış evlerin mavi badaha ile bir başka güzel göründüğünü söylemek gerek. badanalı binalar bulunmaktadır. Zekice yapılmış ve maviye boyanmış binalar, Chefchaouen için benzersiz bir estetik oluşturuyor. Mavi sonsuzluğu ve gökyüzünü temsil ediyor bu coğrafyada. Ayrıca mavi rengin bu bölgede sivrisinekleri kovduğuna inanılıyor.

Nedeni ne olursa olsun, şehrin mavi duvarları ile kaplı kasabanın dar sokaklarında dolaşmak ve bazı güzel fotoğraflar çekmek için güzel bir neden oluşturuyor.

 

Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-2Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-3Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-7

Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-6 Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-4 Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-5 Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-8 Chefchaouen mavi-sokaklar-of-fas-9 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-10 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-11 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-12 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-13 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-14 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-15 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-16 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-17 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-18 mavi-sokaklar-of-Chefchaouen-fas-19
 

Yorum Yapın

(*) Gereklidir, ancak e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.