LaCie’den Fotoğrafçılar İçin Yeni Harici Disk

, , Yorum Yazın

Fransız bilgisayar şirketi LaCie fotoğraflarının güvende olduğundan emin olmak isteyen fotoğrafçılar için yeni bir harici disk duyurdu. LeCia Rugged Raid ismi ile tanıtılan disk fotoğraflarınızı korumak için özel olarak geliştirilmiş, dayanıklı bir dış gövdeye ve RAID yapma özelliğine sahip.

Harici diskin dış kısmı , çarpmalara, toz ve suya karşı koruma sağlayan turuncu bir kaplama ile donatılmış. Bu harici diski 5 metre yere bırakabilir veya 1 ton basınç uygulayabilirsiniz.  Disk ayrıca yağmura karşıda özel bir alaşımla kaplanmış ve yalıtılmış durumda.

sürücü thunderbold

Thunderbolt ve USB 3.0 bağlantı veri transferi için 240MB/s kadar hız sunuyor, 64 gb veriyi böylece 5 dakikadan az bir zamanda aktarabiliyorsunuz. Böylece zamandan kazanan fotoğrafçılar verilerine Thunderbolt bağlantı yardımı ile daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

raıd

Diskin içinde 2 adet 2 TB disk var. Eğer veri kaybına karşı koruma sağlamak istiyorsanız, RAID özelliğini de kullanabilirsiniz (NAM-ı diğer “bağımsız disklerin yedek dizisi”). Cihazın ABD satış fiyatı 279 dolar.

 

Yorum Yapın

(*) Gereklidir, ancak e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.