Lightroom 4 Beta

, , Yorum Yazın

Adobe firması Photoshop Lightroom 4 Beta versiyonunun ücretsiz indirilebilir sürümünü yayınladı. Fotoğrafçılar tarafından sıklıkla kullanılan fotoğraf düzenleme ve işleme programı Lightroom, yeni özellikleri ile fotoğraflarınızı daha iyi işlemenize yardımcı olacak.

Bu yıl içerisinde tam sürümünün piyasaya çıkması beklenen programın bu versiyonu bir önizleme olarak değerlendirilebilir. Yeni Lightroom ile özellikle DSLR’lerin video kayıtlarınıda  rahatça işleyebileceksiniz. Eski versiyonların geri dönüşlerinden yola çıkarak geliştirilen bu sürüm özel fotoğraf kitapları hazırmanızada yardımcı oluyor.

Lightroom4 Beta sürümü, ton ayarlama kontrolleri, ışık detaylarına daha çok hükmetme, bölgesel ışık efektleri ve beyaz dengesine daha çok müdahale imkanı sunuyor. Fotoğraflar üzerinde yapabildiğimiz bir çok değişikliği Lightroom’un bu versiyonunda videolar üzerinde de yapabiliyoruz.

Çektiğiniz fotoğrafları düzenledikten sonra sanal ortamda bir çok paylaşıma hemen gönderme imkanıda Lightroom’un yeni özellikleri arasında sıralanıyor. Mac ve Windows platformları için beta sürümü BURADAN indirebilirsiniz.

[related_posts limit=”5″ image=”5″]

 

Yorum Yapın

(*) Gereklidir, ancak e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.