Nasıl Çekildi?-8 Karda Av

, , 1 Yorum

Nasıl Çekildi? bölümünün bu haftaki konuğu Fabs Forns. Miami de fotoğraf eğitmeni olarak çalışan fotoğrafçı daha çok doğa fotoğrafları çekmekten hoşlanıyor.  Genellikle güneşli Florida da yaşayan fotoğrafçı, bu fotoğrafı Yellowstone milli parkında aralık ayında çekti.  İlk gayesi kar fotoğrafı çekmek olan Fabs, karda avlanmaya çıkmış bu tilkiyi görünce denklanşörüne daha bir aşkla bastı.

Fotoğrafçı fotoğrafın hikayesini şöyle anlatıyor; kar fotoğrafı çekmek için güneşli Florida dan yola çıktım. Parka ulaştığımda kar yağmaya başladı. Hemen tripodumu kurdum ve fotoğraf çekmeye başladım. Makinam ile çevreyi tararken bir kar kümesinin arkasında bana bakan bu güzel hayvanı gördüm ve fotoğrafladım. Farklı fotoğraflar çekmeme fırsat kalmadan tilki gözden kayboldu.

Fotoğrafı çok fazla işleme ihtiyacı hissetmedim. Biraz kontras ve keskinlik müdahalesinde bulundum. Kar rengini tam beyaz olarak görmek için artı pozlama değeri kullandım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu tür fotoğrafları çekerken şu önerilerde buluna bilirim; fotoğraf çekerken çevreyi çok iyi inceleyin, çektiğiniz fotoğrafları mümkünse bilgisayarda görmeden makinadan silmeyin. Vahşi yaşam fotoğrafçılığı sabır gerektiren bir fotoğraf türü. Sabırlı olun ve hayal kırıklığına uğramaktan korkmayın. Eve elinizde bir kare görüntü ile bile dönseniz kendinizi karlı sayın.

 

 

1 yorum yapılmış.

Yorum Yapın

(*) Gereklidir, ancak e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.