Yeni Apple iPad 3

, , Yorum Yazın

Apple 3. nesil yeni iPad tabletini duyurdu. Retina ekrana sahip olan iPad 3 tablette dört çekirdek A5X işlemci, 5 megapiksel çözünürlükte iSight dijital kamera bulunuyor. iPad 3 tabletin gelişmiş optik özelliklerine sahip dijital kamerası ile 1080p Full HF kalitesinde video kaydedilebiliyor. Wi-Fi ve 4G internet bağlantısına sahip olan iPad 3 AT&T ve Verizon’un 4G LTE ağları üzerinde hızlı internet bağlantısı sunuyor. İnanılmaz derecede ince ve hafif yapıya sahip iPad 3 internet tablet kullanıcılara 10 saatlik batarya ömrü sunuyor. Yeni modelin tanıtımıyla birlikte önceki iPad 2 tabletin satış fiyatı da 400 dolardan başlayan seviyelere indi.

 

Apple iPad 3 tabletin iPad 2’ye kıyasla dört kat daha fazla piksele sahip olan yeni Retina ekranı cihaz normal bir mesafeden elde tutulduğunda pikseller birbirinden ayırt edilemeyecek kadar yoğunlukta. Bu sayede internet sayfaları, metinler, görüntüler ve video filmler inanılmaz derece keskin netlikte ve gerçeklikte izleniyor. Daha önceki A5 yonganın grafik performansının ikiye katlayan A5X işlemci Apple iPad 3 tablete performans ve enerji kullanımı açısından mükemmel bir denge getiriyor. Bu ay içerisinde sevkıyatına başlanacak olan yeni Apple iPad 3 tabletin 16 GB belleğe sahip modelinin satış fiyatı 500 dolar olacak.

5 megapiksel çözünürlükte iSight dijital kameraya sahip olan Apple iPad 3 tablet arka aydınlatma özelliği sayesinde zayıf ve loş ışıklı ortamlarda dahi göze hoş gelen harika fotoğraflar çekme olanağı sağlıyor. Kameranın yeni video görüntü sabitleyici özelliği ise cihaz elde gerçekleştirilen çekimlerde genellikle karşılaşılan olumsuz sarsıntı etkilerini ortadan kaldırıyor. Apple iPad 3 ile çekilen dijital fotoğraf ve videolar Retina ekranda keyifle izleniyor.

Entegre yeni nesi 4G LTE desteğine sahip olan Wi-Fi ve 4G özellikli Apple iPad 3 tabletin HSPA+ ve DC-HSDPA hızlı bağlantı özellikleri de bulunuyor. Apple iPad 3 tabletin CDMA ve GSM sahibi kullanıcıları kolaylıkla uluslararası dolaşım yapabiliyorlar. Son derece hızlı dosya indirme ve yükleme imkanı sunan Apple iPad 3 tablet ile internet sayfaları inanılmaz bir süratle görüntüleniyor ve ek’li e-posta mesajları hızla gönderilip alınabiliyor.

 

Gelişmiş mobil işletim sisteminin en son güncellenmiş iSO 5.1 versiyonuna sahip olan Apple iPad 3 internet tablet yeni ve geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Apple iPad 3 tabletin öne çıkan özellikleri arasında video görüntü sabitlemeli dijital kamera uygulaması, Photo Stream üzerinden fotoğrafları silebilme yeteneği, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca dikte desteği ve kişisel Wi-Fi merkezi yer alıyor. Apple iOS 5.1 işletim sistemi iCloud servisi ile son derece uyum içinde çalışıyor.

Yeni Apple iPad 3 Wi-Fi tablet 16 Mart’tan itibaren 16 GB kapasiteli versiyonu 500 dolar, 32 GB modeli 600 dolar ve 64 GB modeli de 700 dolar tahmini satış fiyatları ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Apple iPad 3 Wi-Fi + 4G tablet satış fiyatlarının ise 16 GB 630 dolar, 32 GB 730 dolar ve 64 GB 830 dolar olması bekleniyor.

 

Yorum Yapın

(*) Gereklidir, ancak e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.